Haridustehnoloogia Hariduses mõistame haridustehnoloogia all erinevaid interneti keskkondi ja rakendusi, mida saab kooli kasutada õppetunni mitmekesistamiseks. Olen oma tööaastate jooksul ise huvi korras sellega tegelenud. Interneti avarustes ringi liikudes on võimalusi miljoneid. Kuna väga paljud haridustehnoloogid on teinud superhäid asju, siis siia on minu eesmärk koguda lingid.
Vooluring (Autor: Marietta Lõo)
Magnet (Autor: Marietta Lõo)
Füüsika koduleht
Keemia koduleht
Füüsika mõistekaardid, sõnarägastikud, mängud
Väga hea äpp õpilastele õppimiseks Taskutark
Üks hea blogi (Autor: Marje Vaan)
Ülevaadet töövahenditest saab koolielu portaalist
Veel üks einevaid veebikeskkondi tutvustav blogi
Erinevad töövahendid koolielus
Pärnumaa digipööre

Rakendused ja interneti keskkonnad
Mäluvillak(Kuldvillak)
Kuldvillaku koostamine Internetis http://www.jeopardyapp.com/
Keskkond võimaldab luua kuldvillaku mängu (5 kategooriat, küsimustel 5 raskusastet). Kontot looma ei pea. Mängu muutmiseks ja kaitsmiseks tuleb panna  parool. Pilte lisada ei saa. Võimalus on vastata aja peale. Punkte loetakse virtuaalsetes dollarites.Kahoot keskkond-mängulised testid ja pollid

Kahoot on väga mänguline keskkond, mille abil on võimalik koguda õpilastelt tagasisidet ning teha teste. Keskkond töötab hästi ka nutiseadmetega.


BaiBoard HD
Veebitahvel koostööks
iPADi rakendus, mis võimaldab teha ka koostööd. Tegemist on veebitahvliga, kuhu saab kirjutada ja pilte lisada.
https://itunes.apple.com/us/app/baiboard-collaborative-whiteboard/id490534358?mt=8

Strawpoll
Pollide loomine
Lihtne pollide loomise vahend. Ei ole vaja teha kontot.
Triventy

Testide loomine http://www.triventy.com/
Triventy on testide/viktoriinide/mängude koostamise ja läbiviimise keskkond. Koostada saab kuni nelja valikvastusega küsimusi, lisada küsimustele pilte ja määrata, kui kaua on aega vastamiseks. Õpilased vastavad oma nutiseadmega. Õpetaja annab mängijatele koodi, millega nad sisenevad mängu. Vastajal on võimalus kasutada ka kolme "õlekõrt": vaadata, kuidas teised on vastanud; kasutada 50/50 varianti või lugeda vihjet. Esimene õigesti vastaja teenib boonuspunkte.
Cliptomize

E-raamatud veebis http://cliptomize.com/

Cliptomize on keskkond, kus saab lugeda teiste e-raamatuid ja samuti luua neid ise. Raamatutele saab lisaks tekstile lisada ka pilte ja videot. Raamatu saab ka alla laadida pdf failina.
Zaption

Videotestide keskkond https://www.zaption.com/

Zaption võimaldab muuta õppetöös kasutatavad videod interaktiivseks. Õpetajad saavad kiiresti lisada olemasolevatele videotele pilte, teksti ja kontrollküsimusi. Zaption's Analytics abil on võimalik saada vahetut tagasisidet selle kohta, kuidas õppijad on küsimustele vastanud. Zaption nõuab kiiret internetiühendust ja töötab kõikides uuemates brauserites nii süle-, laua- kui tahvelarvutis. Soovitav on kasutada Google Chrome või Mozilla Firefox’i. Olemas on ka nutirakendus iOS seadmetele. 

Zaption´i võib kasutada nii tunnis kui ka iseseisva tööna. Zaption video õppetunnid ei nõua õppijalt kasutajanime loomist. Kui tunni link on jagatud õpilastele, võivad nad lihtsalt sisestada oma nime või mõne muu kordumatu tunnuse enne kui vaatamist alustavad.

Tasuta konto puhul saab:

  • vaadata niipalju videoloenguid kui soovite
  • luua kuni 6 elemendiga videoloenguid
  • jagada loenguid sõprade ja õpilastega
  • vaadata tulemusi
  • Zaption Gallery´st kopeerida ja muuta videosid Zeetings

Esitlused veebis http://www.zeetings.com/

Zeetings on tasuta veebipõhine esitlusplatvorm, mis võimaldab kasutada oma olemasolevaid PowerPoint või PDF esitlusi ja muuta need interaktiivseks, nii et publik saab esitlusel aktiivselt osaleda. Esitlusesse saab lisada küsitlusi, Youtube'i videot, linke ja vistutamiskoodi abil erinevat sisu. Küsitluse küsimuste tüüpe on neli: jah/ei, valikvastus, skaala, järjesta. Esitlust saab jagada lingiga, muuta esitlus avalikuks või saata meilile. Esitlusi saab vaadata ka nutiseadmetega. Hiljem on võimalik vaadata ka, kui palju inimesi osales ja kuidas vastati.


Loquiz
Asukohapõhine mobiilimäng  http://loquiz.com/
Loquiz on Eestis loodud mänguplatvorm, mille abil saab luua asukohapõhiseid seiklusmänge. Koolidele on keskkond tasuta.


Prezi 
Esitluste loomise keskkond veebis   http://prezi.com/
Prezi abil on võimalik luua omanäolisi esitlusi.
Quizizz

Veebipõhised testid.Testide ja viktoriinide loomise keskkond, mis töötab ka nutiseadmes. On võimalik kasutada teiste loodud teste või luua ise. Testis saab kasutada valikvastustega küsimusi ning lisada küsimustesse pilte. Testi saab jagada koodiga ning anda ka koduseks tööks.
 Dotstorming
Veebipõhine veebitahvel.  http://dotstorming.com/
Veebikeskkond, kus saab luua veebitahvleid ja mis töötab ka nutiseadmetes. 


Lisaks tekstile on võimalik lisada tahvlile ka pilte. Eriti hästi sobib ajurünnakutest, sest igale postitusele saab lisada kommentaare ja hääli ning on võimalus ka reaalajas vestelda. Postitused on anonüümsed. Tahvli saab panna ka lukku ja sellisel juhul sinna midagi lisada  ei saa. Jagada saab lingiga või e-maili teel. 

Blabberize
Rääkivate piltide loomine http://blabberize.com/


Juhuvalik


Juhusliku inimese leidmine nimekirjast http://classtools.net/main_area/fruit_machine.swf
EDPuzzle
Videotundide loomise keskkond https://edpuzzle.com/
Keskkond videotundide loomiseks. On olemas õpetaja ja õpilase konto. Videoid saab lisada erinevatest keskkondadest (Youtube, KhanAcademy, TedED jne) või ise üles laadida. Kui video on lisatud, siis on võimalik seda kärpida, lisada audiokommentaare ja küsimusi (valikvastused, avatud küsimused). Õpetaja saab luua klasse ning määrata videotunde teatud klassidele. Hiljem on näha, kes on videot vaadanud ja kuidas on küsimustele vastatud. Õpilaste jaoks on loodud ka rakendus Apple nutiseadmetele.
Sobib hästi pööratud klassiruumiks.Google drive 

Ühistöö tegemine google drives
Veebipõhised töövahendid
Emaze

Esitluste loomine veebis http://www.emaze.com/

Tasuta konto puhul on kõik esitlused avalikud. Saab valida erinevaid malle. Pilte saab lisada arvutist ja veebist. Esitlused on vaadeldavad ka nutiseadmetes.


PictureTrail
Pildiseeriate loomine veebis http://www.picturetrail.com/
Keskkond võimaldab teha erinevaid pildiseeriaid ehk albumeid. Loomiseks tuleb luua konto ning sisse logides on võimalik valida erinevaid malle ja efekte. Piltidele saab lisada ka tekste.
Desmos
Graafikute joonistamine https://www.desmos.com/
Desmos on graafikute joonistamise vahend. On olemas rakendus iOSile ja Androidile, kuid samuti töötab keskkond ka brauseris.
Tag Cloud Generator
Märksõnapilve loomine GoogleDrive dokumentidele  http://www.learnin60seconds.com/home/tag-cloud-generator-help
Lihtne GoogleDrive'i pistikprogramm, mille abil saab dokumendist kiirelt luua märksõnapilve, kus suuremalt on sõnad, mida esineb tekstis rohkem. Pikemad kui 11tähelised sõnad jäävad märksõnapilvest välja.
Lucidpress

Dokumentide kujundamine veebis  https://www.lucidpress.com/
Lucidpress võimaldab koostöös luua erinevaid dokumente: flaierid, voldikud, plakatid, reklaamid jne. Valmis tööd saab välja printida või avaldada veebis.

Mentimeter
Küsimused mobiilsetele seadmetele https://www.mentimeter.com/
Mentimeter on keskkond, mis sobib eriti hästi kiire tagasiside saamiseks. Tasuta saab teha valikvastustega ning vabavastustega küsimusi, millele on väga mugav vastata mobiilsete seadmetega.'
OneDrive
Veebipõhine kontoritarkvara
OneDrive sarnaneb oma võimaluste poolest GoogleDocsiga ja võimaldab samuti koostööd.
Ineraktiivsed mängud Oswego kodulehel
Paaride ühendamine
Koostamise link: http://www.oswego.org/ocsd-web/Match/setup.html
Õpetus: Pealkiri(Tittle)->Paarid moodustada->faili nimi( ülioluline meeles pidada)->SAVE
Tehtud töö lingi saamiseks tuleb minna aadressile NB! Peae võrdusmärki lisada oma faili nimi
http://www.oswego.org/ocsd-web/match/term/matchgeneric2.asp?filename=

Näidis ühest testist

Poowtoon
Minu viimase aja leid. Saab animeerida esitlusi, muusikat taha panna. Interaktiivne.
Õpetus
http://katrinharidustehnoloogilinenoustamine.blogspot.com.ee/2013/12/veebikeskkonna-powtoon-tutvustus-ja.html
No comments:

Post a Comment